PALIWA ARGE

Gwarancja jakości
już od 25 lat

Paliwa ARGE

Tankuj to, co najlepsze

Oferujemy szeroką gamę paliw, pochodzących od ich renomowanych producentów i dostawców (PKN Orlen, Grup LOTOS, Total, Slovnaft). Paliwa te poddajemy ciągłej kontroli, a ich dostawy na stacje bezpośrednio z baz paliw, za pośrednictwem własnych cystern, gwarantują ich najwyższą jakość. Zapoznaj się z charakterystyką naszych produktów. Szczególnie polecamy Vigor – paliwa z segmentu premium, oparte o unikalną formułę, idealne dla Twojego silnika.

PALIWA VIGOR

Vigor to nasza specjalność – marka paliw premium dostępna tylko na ARGE. Paliwo oferujemy w dwóch wersjach: benzyny bezołowiowej Pb98 Vigor oraz oleju napędowego Vigor. Zastosowane w paliwach Vigor komponenty Keropur firmy BASF wspomagają pracę każdego silnika:

 1. zapewniając czystość układu dolotowego i wtryskowego silnika
 2. eliminując osady nagromadzone na zaworach i w układzie wtryskowym
 3. zabezpieczając przed korozją silnik i elementy układu paliwowego
 4. redukując tarcia w silniku
 5. zwiększając żywotność każdego silnika
 6. zmniejszając emisję spalin
 7. zwiększając wydajność paliwa i polepszając jego osiągi
 8. a dodatkowo, dla silników diesel, poprawiają właściwości smarne oleju napędowego oraz zmniejszają pienienie się paliwa.

ON Vigor zimowy tworzymy na bazie oleju arktycznego, co daje gwarancję bezpiecznej i bezproblemowej jazdy aż do -32°C w okresie zimowym.

Tankuj Vigor… i dodaj swojemu autu wigoru!

BENZYNA BEZOŁOWIOWA 95

Benzyna Pb95 przeznaczona jest do silników benzynowych z zapłonem iskrowym, których konstrukcja pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej. Produkt, który sprzedajemy spełnia wymagania Polskiej Normy PN-EN 228.

BENZYNA BEZOŁOWIOWA 98

Benzyna Pb98 przeznaczona jest do silników benzynowych z zapłonem iskrowym, których konstrukcja pozwala na stosowanie benzyny bezołowiowej. Produkt, który sprzedajemy spełnia wymagania Polskiej Normy. PN-EN 228.

OLEJ NAPĘDOWY

Olej napędowy przeznaczony jest do silników Diesla. Produkt, który sprzedajemy spełnia wymagania Polskiej Normy PN-EN 590. Ze względu na właściwości niskotemperaturowe (temperaturę zablokowania zimnego filtra – CFPP) oferujemy trzy gatunki oleju napędowego – letni, przejściowy, zimowy.

 1. olej napędowy letni — o CFPP nie wyższej niż 0°C (dostępny na naszych stacjach od 16.04. do 30.09)
 2. olej napędowy przejściowy — o CFPP nie wyższej niż -10°C (dostępny na naszych stacjach od 01.03. do 15.04)
 3. olej napędowy zimowy — o CFPP nie wyższej niż -20°C (dostępny na naszych stacjach od 16.11. do 28.02)

LPG

Gaz płynny, LPG (ang. Liquefied Petroleum Gas) jest mieszaniną propanu i butanu w różnych proporcjach. Przechowujemy go w pojemnikach zamkniętych pod ciśnieniem, w formie płynnej.

LPG jest najbardziej atrakcyjnym spośród paliw na świecie i należy do najbardziej wszechstronnych źródeł energii. Stosowany jako paliwo silnikowe nazywany jest autogazem.

Oferowany przez nas gaz LPG produkuje firma NOVATEK. Produkt ten ma pochodzenie naturalne i zawiera najniższy poziom siarki na rynku – poniżej 30 mg/kg (zgodnie z normą PN-EN 589 zawartość siarki nie może przekroczyć 50 mg/kg). Tym samym gaz LPG z ARGE zaliczany jest do niezwykle czystych gazów, posiada unikalne i bardzo stabilne parametry jakości, a także niższą emisyjność gazów cieplarnianych, co wpływa korzystnie na środowisko naturalne.

Nie zatrzymuj się Sprawdź inne usługi